Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze przystępuje do wdrożenia pilotażowej wersji Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak na terenie województwa lubuskiego!

Partner projektu pilotażowego

W procesie rekrutacji zostało wyłonionych pięć placówek przedszkolnych, które będą realizować program w 2023 roku. Będą to następujące przedszkola:

👏 Przedszkole nr 12 w Nowej Soli,
👏 Przedszkole nr 6 im. Marii Konopnickiej w Nowej Soli,
👏 Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kargowej,
👏 Miejskie Przedszkole nr 34 „Rozśpiewane Przedszkole” w Zielonej Górze,
👏 Miejskie Przedszkole nr 30 „Lokomotywka” w Zespole Edukacyjnym nr 2 w Zielonej Górze.

Pod koniec lutego 2023 roku odbyły się warsztaty praktyczne wdrażające nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczycieli języka angielskiego do pracy z programem. Warsztaty miały miejsce w Miejskim Przedszkolu nr 30 „Lokomotywa” w Zielonej Górze.

Warsztaty pt. „Jak pracować z Dwujęzycznym Przedszkolakiem?” poprowadziła niezastąpiona mgr Iwona Skrzypczak, metodyk i praktyk programu Dwujęzyczny Przedszkolak, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog i dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Kraina Wilków” w Wilkowicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom z województwa lubuskiego za udział w warsztatach i życzymy powodzenia w realizacji programu! Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze szkolenia.