Poznaj naszą Fundację

Zmieniamy przyszłość edukacji językowej w przedszkolach!

Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak działa na rzecz nowoczesnej edukacji najmłodszych. Została powołana w celu wspomagania rozwoju językowego dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak działamy? Tworzymy innowacyjne programy edukacyjne usprawniające proces przyswajania języka obcego – w ten sposób poszerzamy umiejętności językowe dzieci oraz stwarzamy możliwość kształtowania się dwujęzyczności już od najmłodszych lat.

Realizujemy akcje charytatywne, dzięki którym wspieramy edukację dwujęzyczną wszystkich dzieci, niezależnie od statusu społecznego ich rodziców.

Organizujemy szkolenia i konferencje wspomagające rozwój zawodowy nauczycieli, dyrektorów, pracowników samorządów i innych organów jednostek samorządu terytorialnego.

Ponadto tworzymy projekty edukacyjno-kulturalne promujące tradycje regionalne poszczególnych regionów Polski.

Fundacja prowadzi akcje o zasięgu ogólnopolskim. Od 2015 roku w projektach realizowanych przez Fundację i Fundatorkę Fundacji wzięło udział ponad 500 000 dzieci.

Dlaczego warto nam zaufać?

Działania Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak cieszą się dużym uznaniem ze strony dzieci w wieku przedszkolnym, rodziców oraz nauczycieli. Współpracę Fundacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w zakresie realizowanych projektów oceniam bardzo wysoko.
Stanisław Tomczyszyn
Wicemarszałek Woj. Lubuskiego w latach 2014-2023

Program Dwujęzyczny Przedszkolak jest doskonałym wsparciem podstawy programowej. Jako dyrektor nowoczesnej placówki, która stawia na innowacyjne metody nauczania, cieszę się, że Program pomaga dzieciom opanowywać nowy język w prosty i przyjazny sposób.
Edyta Boruch
Dyrektor Przedszkola w Jastkowie

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak jest innowacyjnym podejściem do edukacji dwujęzycznej dzieci w polskich przedszkolach,bowiem umożliwia opanowanie języka obcego od wczesnego okresu życia dziecka.To świadectwo dbałości o przyszłość dzieci i edukację jutra.
Prof. UJK Dr hab. Zuzanna Zbróg
Profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego