Ogólnopolski Kongres ,,Przedszkole Przyszłości – nowe możliwości’’

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli samorządów, którzy są zainteresowani rozwijaniem bazy przedszkolnej, kształceniem  kompetencji językowych (w tym dwujęzyczności) oraz doskonaleniem kadry pedagogicznej w tym zakresie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Lubuskiego i odbędzie się przy współorganizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Pierwsza edycja kongresu odbędzie się w dniach 13–14 czerwca 2024 r. w Hotelu Kormoran Resort & SPA w Sulęcinie. Podczas dwudniowego spotkania zostanie stworzona przestrzeń do wymiany doświadczeń, prezentacji najlepszych praktyk oraz omówienia wyzwań, przed jakimi stoją współczesne samorządy w zakresie rozwoju bazy, infrastruktury oraz działalności przedszkoli.

Tematyka obejmowała będzie korzyści i sukcesy z edukacji dwujęzycznej najmłodszych, ponadto omówione zostaną strategie i programy wspierające edukację w samorządach oraz wykorzystywanie sztucznej inteligencji w oświacie (więcej w Harmonogramie wydarzenia).

Aby oderwać uczestników Kongresu od codziennych wyzwań zaprosimy ich na Lubuski Wieczór – uroczystą kolację grillową w plenerze. To idealny moment na wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska oświatowego.

13-14 czerwca 2024

Hotel Kormoran Resort&Spa w Sulęcinie